23 Ağustos 2021

Estaş, Sivas'a Eldiven Fabrikası Kurdu

Türkiye'nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisi olan, sektörün önde gelen firmalarından ESTAŞ, önemli bir yatırıma imza atarak Türkiye'nin en büyük cerrahi ve genel kullanıma uygun eldiven fabrikasının temelini Sivas Organize Sanayi Bölgesi'nde attı.

100 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

ESTAŞ Gloves - Eldiven markası altında 4 bin metrekareden oluşan alana kurulacak tesisin düzenlenen temel atma törenine; Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken'in yanı sıra il protokolü, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, Genel Müdürü Osman Mavuş ve firma çalışanları katıldı.

Törende, toplam 100 kişinin istihdam edileceği yatırımla ile ilgili konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, "ESTAŞ gerçekten takdir edilecek, ilimiz açısından gurur duyulacak bir firma. Takdir edeceğiz, tebrik edeceğiz ve her zaman yanlarında duracağız. Takdir ve tebrik ederken de her zaman da yanlarında oluyoruz. Bir de zamanın ruhuna uygun olarak, araştırma yaparak ülkenin ihtiyaçlarına öncelik vererek yatırım yapmaları da anlamlı" şeklinde konuştu.