Hakkımızda

1977 yılında kurulan ESTAŞ, Türkiye’nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisidir. İlk yıllarda yedek parça piyasası için üretim yapan ESTAŞ, 1979 yılından itibaren ana sanayi firmaları (OEM) için de kam mili üretmektedir.

2009 yılında kurulan ve 2011 yılında bakanlık onayını alan Ar-Ge Merkezi’miz bünyesindeki mühendislik altyapısı, simülasyon, tersine mühendislik, kalite kontrol ve hızlı prototipleme laboratuvarları, ileri malzemeler, prototip geliştirme atölyeleri ve otomasyon birimi sayesinde, firmamız ülkemizin yerli ve milli üretim hamlesine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Bu hedefler doğrultusunda otomasyon birimimiz; talaşlı imalat, ölçüm ve montaj tezgâhları, robotik sistemler ile medikal sektörünün ihtiyacı olan tıbbi cihazların tasarım ve üretimlerine 2017 yılında başlamıştır. 

1977 yılında otomotiv sektörünün ihtiyacı olan kaliteli, hassas ve yüksek teknoloji gerektiren ürünleri imal etmek hedefi ile kurulmuş olan ESTAŞ ; teknik, tasarım ve ticari bilgi donanımını medikal sektörüne yönlendirerek, ülkemizin yerli ve milli üretim hamlesine katkıda bulunmak amacıyla grup Şirket’i olan ESTAŞ Medikal’i 2015 yılında kurmuştur.

Estaş yeni fikirlere açık bir firma olup daima gelişen teknolojiye ayak uydurmaktadır. Bu kapsamda Estaş Otomasyon Sistemleri, Estaş Dişli-Toz Metal, Estaş Medikal Ortez, Protez ve Dental İmplant birimleri kurmuş ve markalaşma faaliyetleri tamamlanmıştır. 

Ülkemizde tamamı ithal olan eldivenler özellikle pandemi döneminde daha çok ihtiyaç haline gelmiştir. Estaş yurt genelindeki bu eksikliği fark ederek Nitril Eldiven üretimi konusunda yatırım yapma girişiminde bulunmuştur. İlk olarak bu yatırım pandemi döneminde de en fazla ihtiyaç duyulan Nitril Muayene Eldiven üretimiyle başlamıştır. Uzun vadede Cerrahi Eldiven, Lateks Eldiven, Vinil Eldiven üretimiyle çeşitliliği artırmak hedeflerinin arasındadır. ESTAŞ ELDİVEN, ESEL ve MOMENT olmak üzere 3 marka ile piyasaya çıkan Estaş, 5000 m2lik alanda üretim yapmaktadır. 

İnsan sağlığı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirketimiz, otomotiv sektöründe uluslararası alanda sağladığı başarıyı sağlık, gıda ve üretim sektöründe kullanılan eldiven üretiminde de yakalayıp sektöre yön veren bir konumda olmayı, yurt içinde büyük başarılara imza atarak dünyaya ülkemizin ve Sivas’ın ismini duyurmayı hedeflemektedir.